Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Biberiyeli, Rokalı ve Parmesanlı Biftek


YEMEK TARİFİ

Bu tarif 21120 kere listelenmiştir.
Porsiyon: 4 kişilik
Hazırlanışı: 10 dakika
Pişirme: 10 dakika
Seviye: Kolay

İçindekiler:

4 adet dana antrikot
Natürel sızma zeytinyağı
3 diş sarımsak (ezilmiş ve irice doğranmış)
3 yemek kaşığı taze biberiye
Tuz ve taze çekilmiş karabiber
2 demet roka
Rendelenmiş Parmesan peyniri
Balzamik sirke
Süslemek için biberiye filizleri

Hazırlanışı:

En az 4 saat önceden (24 saate kadar çıkabilirsiniz) antrikotları bir kabın içine yerleştirip, zeytinyağı, sarımsak ve biberiye ile ovun. Tuz ve karabiberle çeşnilendirin. Üzerini kapatıp buzdolabına koyun. Pişirmeden 1 saat kadar önce buzdolabından çıkarın ve oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Hazırlamış olduğunuz grilin üzerinde etleri yerleştirin. Orta pişmiş biftekler elde etmek için, bir kez çevirmek kaydıyla, her iki tarafı da 4’er dakika pişirin. Pişen etleri kesme tahtasına yerleştirin, üzerini folyo kâğıdıyla örtüp 10 dakika kadar dinlenmeye bırakın. Büyük bir servis tabağına rokaları yerleştirin. Etleri 2 cm kalınlığında parçalar halinde kesip rokaların üzerine yerleştirin. Üzerine parmesanları serpiştirin; biraz zeytinyağı ve sirke gezdirin. Tuz ve karabiberle çeşnilendirin. Biberiye filizleriyle süsleyin.

Afiyet olsun! 


Hasat yılı içinde üretilen zeytinyağlarını tercih ediniz

Zeytinyağı nefasetini üretim koşullarının tümüne uyulmuşsa iki yıl boyunca korur.

Bu şartların yerine gelmesi zeytinin elle zamanında toplanmasına, bozuklarının ve çürüklerinin ayıklanmasına, toprağa düşen dip zeytinlerinin temiz zeytinlere karıştırılmamasına, elde edilen ürünün fermantasyona uğramadan 24 saat içinde fabrikalarda işlenmesine ve uygun koşullarda saklanmasına bağlıdır. Zeytinyağı nefasetinden, kurallarına uygun pazara sunulmuşsa, iki yıl içinde çok fazla bir şey kaybetmemesine rağmen, her zaman o hasat yılının yağlarını almayı tercih edin. Bu sizin cebinizden biraz fazla para çıkması demektir. Fakat inanın sağlığınıza değer veriyorsanız bu kadar para buna fazlasıyla değerdir.

Yemeklerinize Lezzet Katacak Zeytin Portalı Dükkan Ürünlerinden Seçmelerİçeride binlerce Zeytin Portalı üyesi sizi bekliyor! Bireysel üyelik ücretsiz ve sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli ×