Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Marine Edilmiş Biftek


YEMEK TARİFİ

Bu tarif 23908 kere listelenmiştir.
Porsiyon: 6 kişilik
Hazırlanışı: 20 dakika
Pişirme: 30 dakika
Seviye: Orta

İçindekiler:

* Marine etmek için:
1 su bardağı soya sosu
1 su bardağı natürel sızma zeytinyağı
1 yemek kaşığı bal
1/2 su bardağı doğranmış limon otu
1/2 su bardağı doğranmış taze kişniş
3 yemek kaşığı doğranmış soyulmuş taze zencefil
2 yemek kaşığı doğranmış sarımsak
2 yemek kaşığı doğranmış havuç
2 yemek kaşığı doğranmış kereviz
200 gr.lık döş kısmından biftek, (bulamazsanız pençata kısmından biftekleri de kullanabilirsiniz.)
6 yemek kaşığı doğranmış kavrulmuş fıstık

Hazırlanışı:

Büyük bir kapta, tüm malzemeleri karıştırarak marine sosunu hazırlayın. Küçük bir kaba, hazırlamış olduğunuz sostan 3 yemek kaşığı kadar ayırın. Fazla derin olmayan bir kaba biftekleri yerleştirin ve üzerlerine sosu dökün. Tamamen sosa bulanmaları için biftekleri birkaç kere çevirin. Kabın üzerini kapatıp 2 saat kadar buzdolabında bekletin. Kullanacağınız tavayı önceden ısınması için orta ateşe koyun. Orta pişmiş bir biftek elde etmek için etin her iki tarafını da üçer dakika pişirin. Etleri kesme tahtasına alın, alüminyum folyoyla üzerini örtüp 5 dakika kadar dinlenmeye bırakın. Servis etmek için biftekleri 2,5 cm.lik dilimler halinde kesin. Kesmiş olduğunuz dilimleri servis tabağına yerleştirin. Daha önceden ayırmış olduğunuz sosu etlerin üzerine gezdirin, kavrulmuş fıstıkları serpiştirin.

Afiyet olsun!


Zeytinyağını ışıktan uzak tutun

Birçok insan, farklı farklı şişelere konmuş zeytinyağlarını yarattığı hoş, dekoratif görüntüden dolayı mutfaktaki veya iş yerlerindeki raflara, tezgâhlara sıra sıra dizmektedirler. Değişik hasat dönemlerinde elde edilmiş zeytinyağlarının renkleri yeşilin tüm tonlarından altın sarısına kadar değiştiğinden etiketlerle de desteklenince görüntü çok hoş olur.

Görüntü çok hoş olmasına rağmen, bu durum zeytinyağına yapılan en büyük kötülüktür. Işık, özellikle güneş ve florasan ışıkları zeytinyağının en büyük düşmanıdır. Uzun süre ışık altında kalan zeytinyağlarının hem renkleri değişir hem de besin değerleri hızla kaybolarak bozulurlar. Isı haricinde zeytinyağını olumsuz yönde en çok etkileyen şey, ışıktır.

Yemeklerinize Lezzet Katacak Zeytin Portalı Dükkan Ürünlerinden Seçmelerİçeride binlerce Zeytin Portalı üyesi sizi bekliyor! Bireysel üyelik ücretsiz ve sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli ×