Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Fırında Biberiyeli Patates


YEMEK TARİFİ

Bu tarif 27601 kere listelenmiştir.
Porsiyon: 4 kişilik
Hazırlanışı: 10 dakika
Pişirme: 40 dakika
Seviye: Kolay

İçindekiler:

2 yemek kaşığı zeytinyağı
2 tatlı kaşığı doğranmış taze biberiye (kökleri temizlenmiş)
1,5 çay kaşığı rafine edilmiş tuz
1/2 çay kaşığı taze çekilmiş karabiber
3 adet orta boy patates (küp küp doğranmış halde)

Hazırlanışı:

Önceden 200 °C’de ısıtılmış fırına teflon tepsiyi yerleştirin. Bir kabın içerisinde zeytinyağını, biberiyeyi, rafine edilmiş tuzu ve taze çekilmiş karabiberi karıştırın. Patatesleri de ekleyip üzerleri tamamen hazırlamış olduğunuz karışımla kaplanana kadar karıştırın. Patatesleri üst üste gelmeyecek şekilde tepsiye yerleştirin. 20 dakika pişirin. Patatesleri fırından çıkarıp çevirin. 10-20 dakika kadar daha pişirin (patateslerin kenarları pembeleşinceye kadar). Eğer patatesleri kıtır kıtır yemeyi seviyorsanız, fazladan 2 dakika daha pişirebilirsiniz.

Afiyet olsun!


Hasat yılı içinde üretilen zeytinyağlarını tercih ediniz

Zeytinyağı nefasetini üretim koşullarının tümüne uyulmuşsa iki yıl boyunca korur.

Bu şartların yerine gelmesi zeytinin elle zamanında toplanmasına, bozuklarının ve çürüklerinin ayıklanmasına, toprağa düşen dip zeytinlerinin temiz zeytinlere karıştırılmamasına, elde edilen ürünün fermantasyona uğramadan 24 saat içinde fabrikalarda işlenmesine ve uygun koşullarda saklanmasına bağlıdır. Zeytinyağı nefasetinden, kurallarına uygun pazara sunulmuşsa, iki yıl içinde çok fazla bir şey kaybetmemesine rağmen, her zaman o hasat yılının yağlarını almayı tercih edin. Bu sizin cebinizden biraz fazla para çıkması demektir. Fakat inanın sağlığınıza değer veriyorsanız bu kadar para buna fazlasıyla değerdir.

Yemeklerinize Lezzet Katacak Zeytin Portalı Dükkan Ürünlerinden Seçmelerİçeride binlerce Zeytin Portalı üyesi sizi bekliyor! Bireysel üyelik ücretsiz ve sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli ×