Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Çeşnili Zeytinyağlı Keçi Peyniri


YEMEK TARİFİ

Bu tarif 22509 kere listelenmiştir.
Porsiyon: 4 kişilik
Hazırlanışı: 10 dakika
Pişirme: 5 dakika
Seviye: Kolay

İçindekiler:

1 adet küçük boyutlu defne yaprağı
4 diş ince dilimlenmiş sarımsak
1 yemek kaşığı taze biberiye yaprağı
¼ tatlı kaşığı hafifçe ezilmiş kişniş tohumu
¼ tatlı kaşığı hafifçe ezilmiş rezene tohumu
10 adet bütün karabiber
¼ bardak (50 ml) naturel sızma zeytinyağı
250 g yumuşak keçi peyniri
Beraberinde dilimlenmiş ekmek

Hazırlanışı:

Küçük bir tavada zeytinyağının içine defne yaprağı, sarımsak, biberiye, kişniş tohumu, rezene tohumu ve karabiberi koyarak hafif ateşte 5 dakika ısıtın. Yassı bir tabak üzerine peyniri koyun ve üzerine yağ karışımını dökün. Keçi peynirini ekmek ile birlikte servis edin.

Afiyet olsun!


Hasat yılı içinde üretilen zeytinyağlarını tercih ediniz

Zeytinyağı nefasetini üretim koşullarının tümüne uyulmuşsa iki yıl boyunca korur.

Bu şartların yerine gelmesi zeytinin elle zamanında toplanmasına, bozuklarının ve çürüklerinin ayıklanmasına, toprağa düşen dip zeytinlerinin temiz zeytinlere karıştırılmamasına, elde edilen ürünün fermantasyona uğramadan 24 saat içinde fabrikalarda işlenmesine ve uygun koşullarda saklanmasına bağlıdır. Zeytinyağı nefasetinden, kurallarına uygun pazara sunulmuşsa, iki yıl içinde çok fazla bir şey kaybetmemesine rağmen, her zaman o hasat yılının yağlarını almayı tercih edin. Bu sizin cebinizden biraz fazla para çıkması demektir. Fakat inanın sağlığınıza değer veriyorsanız bu kadar para buna fazlasıyla değerdir.

Yemeklerinize Lezzet Katacak Zeytin Portalı Dükkan Ürünlerinden Seçmelerİçeride binlerce Zeytin Portalı üyesi sizi bekliyor! Bireysel üyelik ücretsiz ve sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli ×