Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Zeytin Portalı Kullanım Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi


Aşağıdaki siz ve ZeytinPortali.com arasındaki üyelik sözleşmesinin metnidir. ZeytinPortali.com’a üye olmadan önce lütfen bu metni dikkatle okuyun. Bu maddeleri okuyup onaylamadan ZeytinPortali.com’a üye olamazsınız. Yeni üyelik sırasında, bu metni okuduğunuza dair kutucuktaki işaret, aşağıdaki maddeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Giriş

Bu portal, KARYA SMD BİLİŞİM YAZILIM BİLGİSAYAR ELEKTRONİK İNŞAAT TARIM GIDA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne (Bundan sonra Karya SMD olarak anılacaktır) ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği malzemelerin tüm hakkı Karya SMD’ye aittir. Zeytinportali.com sitesindeki kod, yazılım, veritabanı ve veritabanındaki bütün bilgilerin, malzemelerin tüm hakları Karya SMD’ye aittir ve bu bilgiler ulusal ve uluslar arası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Bu bilgileri değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayınlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez veya dağıtamazsınız.

Genel Kurallar

ZeytinPortali.com’da iki çeşit üyelik vardır.

 • Bireysel Üyelik
 • Şirket Üyeliği

1. Bireysel Üyelik

Kendi içinde 2’ye ayrılır.

 • Standart Üye (Ücretsiz)
 • Altın Üye (Ücretli)

ZeytinPortali.com’a üye olurken vereceğiniz kişisel bilgiler başka bir amaç için kullanılamaz, diğer kişi ve kurumlara verilemez.

ZeytinPortali.com üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Bu durumda olaşabilecek olan sorunlardan ZeytinPortali.com sorumlu değildir.

ZeytinPortali.com’a üye olurken seçtiğiniz şifre sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir. Şifrenizin seçimi ve korunması size aittir. ZeytinPortali.com şifre kullanımında doğacak sorunlardan sorumlu değildir.(Şifrenizi sık sık değiştirmeniz tavsiye edilir.)

ZeytinPortali.com’a üye olurken verilen bilgilerin doğru ve geçerli bilgiler olduğu kabul edilir. Ancak, bilgilerin doğru olmadığı açık bir şekilde belli olan durumlarda (Örnek: Adı- Soyadı kısmına girilen Türkçe isim olmadığı belli olan girişler) ZeytinPortali.com bu üyenin üyeliğini askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

ZeytinPortali.com’da oluşturulan bağlantı sayfaları bilgileri tüm ZeytinPortali.com üyelerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek, sayfalar 24 saat editörlerimizce kontrol edilse de, üyelerin sorumluluğundadır.

ZeytinPortali.com herkese açık üye bağlantı bilgilerini ZeytinPortali.com içindeki herkese açık alanlarda kullanma hakkını saklı tutar. İletişim bilgileri ise ancak üyenin görmesine izin verdiği bağlantılar tarafından görülebilir. Üyelerimiz iletişim bilgilerini kimlerin görebileceğini sınırlayabilirler.

ZeytinPortali.com’da oluşturulan bağlantı sayfaları bilgilerinden bazılarına sınırlı bir şekilde ZeytinPortali.com’a üye olmadan da erişilebilir. İletişim veya şirket bilgileri gibi hassas bilgiler kesinlikle dışarıdan erişilebilen bilgilere dahil değildir. Ayrıca üye dilerse ZeytinPortali.com dışından kendi bağlantı sayfasına erişimi tamamen engelleyebilir. Bu konuda gerekli ayarlar ve ayrıntılı bilgi profil başlığı altında mevcuttur.

2.Şirket Üyeliği

Bireysel ve aile üreticileri, sivil toplum örgütleri de ZeytinPortali.com’da şirket bölümü altında yer alır.

Her şirket bir temsilci tarafından temsil edilir.

Şirket üyeliğinde doğası gereği tüm bilgiler kamuya açıktır. Sadece şirket temsilcisi isterse kendi iletişim bilgilerini gizleyebilir.

İletişim bilgilerini doğru vermeyen veya eksik veren şirketlerin üyeliği askıya alınabilir veya iptal edilebilir.

İnteraktif Alanlar

Kullanıcılar aralarında etkileşimi mümkün kılan fonksiyonları kullanırken aşağıdaki koşulları uymayı kabul etmiş sayılırlar. Üyeliğin ardından kullanıcıların bu kurallara uymadığına dair bir başka üyeden ZeytinPortali.com yönetimine şikayet gelmesi veya ZeytinPortali.com tarafından böyle bir durumun tespiti durumunda, kullanıcıların gönderdiği tüm mesaj ve bilgiler ZeytinPortali.com tarafından incelenebilir, forum yazıları ve mesajları herhangi bir uyarıda bulunulmadan silinebilir, bu kişinin üyeliği askıya alınabilir veya tamamen iptal edilebilir ve gerekirse yasal kovuşturma için bu bilgiler ilgili kurumlarla paylaşılabilir.

 • Moderatör ve ZeytinPortali.com haricinde bir kullanıcı başka bir kullanıcının forum alanlarını kullanmasını engelleyemez.
 • Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek ya da yalnızca diğer bir kullanıcıyı rahatsız edecek bir durum yaratan ya da bu durumlardan herhangi birini teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.
 • Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif haklarını, ticari marka haklarını veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiçbir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalayamaz ya da iletemez.
 • Bir virüs veya başka zararlı bir unsur içeren hiçbir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalayamaz ya da iletemez.
 • ZeytinPortali.com portal dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda da değildir.
 • ZeytinPortali.com üzerinde direk pazarlama faaliyetleri yalnızca izin verilen ürünler bölümünde ayrıntılı olarak ya da duyurular bölümünde kısaca yapılabilir. Her türlü MLM/Çok Katmanlı Pazarlama faaliyeti ile SPAM mesaj gönderimi kesinlikle yasaktır.
 • ZeytinPortali.com üzerinde siyasi ve dini içerikli ve futbol ile ilgili yazışmalar ve tartışmalar kesinlikle yasaktır.
 • ZeytinPortali.com forumlarında sohbet amaçlı yazışmalara yalnızca ( bu konu sohbet amaçlıdır) seçeneği işaretlenmiş forum konularında izin verilmektedir. Bu seçeneği işaretlemek konuyu açan üyenin yükümlülüğündedir. Bu seçenek, konu açıldıktan sonra ZeytinPortali.com yönetimi ya da forum moderatörü tarafından işaretlenebilir.
 • Sohbet amaçlı yazışmalar yazıldıkları tarihten iki ay sonra otomatik olarak silinecektir.
 • ZeytinPortali.com banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.
 • ZeytinPortali.com üyelerinin verdiği ve veritabanında bulunan bilgileri, istatistiki bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanlarında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir ancak kişilere ait bilgiler tek tek kullanılmayacaktır.
 • ZeytinPortali.com’da bulunan bütün yazılı, resimli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyellerin her haklı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır.
 • Kişisel sayfalarda başkalarına ait materyallerin, fotoğrafların, tabloların, yazıların ve benzeri tüm unsurların kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklemesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda ZeytinPortali.com bu uyarıyı yaptığından hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 • Teknik aksaklıklardan dolayı ZeytinPortali.com’da hata veya kesinti olabilir. ZeytinPortali.com verdiği hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir.

Üyelik Detayları

 • ZeytinPortali.com’a üye olurken verilen bilgilerin doğruluğu göz önünde bulundurulur. Yanlış beyanlardan dolayı oluşabilecek hatalardan ZeytinPortali.com sorumlu değildir.
 • Her kullanıcı, ZeytinPortali.com’da yalnızca bir tek üyelik kaydı açma hakkına sahiptir. Eğer bir kullanıcının birden çok kayıt açtığı tespit edilirse, bu, ZeytinPortali.com kurallarının kesin bir ihlali sayılır ve bu kullanıcının tüm üyelik kayıtları iptal edilir. İlerki zamanlarda tekrar üyeliğe dönmesine kesinlikle izin verilmez.
 • ZeytinPortali.com kayıtlarını eksik giren üyelerin ve/veya blogunun ZeytinPortali.com web sitesinin kullanım koşullarına uygun olmadığını tespit ettiği üyelerinin hesapları hiçbir açıklama yapmaksınızın sistemden çıkarma hakkına sahiptir. Ayrıca ZeytinPortali.com, belirli zaman dilimi boyunca güncellenmediğini tespit ettiği üyelerin hesaplarını da hiçbir açıklama yapmaksınızın sistemden çıkarma hakkına sahiptir.
 • ZeytinPortali.com, üye sayfalarında çeşitli formatlarda tanıtım veya reklam görüntüleri, yazıları veya bağlantıları yayınlama hakkına sahiptir. ZeytinPortali.com, dilediği üye veya üye grupları için reklam uygulaması yapabilir veya yapmayabilir.
 • ZeytinPortali.com’a üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. ZeytinPortali.com verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan olaşabilecek hatalardan ZeytinPortali.com kesinlikle sorumlu değildir.
 • Üye bir tanıdığına ZeytinPortali.com davetiyesi gönderirken üyenin belirtmiş olduğu e-posta adresi, alıcıya giden e-posta mesajının “Gönderen” kısmında yer alır.
 • ZeytinPortali.com’da 2 çeşit üyelik olduğu belirtilmiştir: Standart üyelik ve Altın üyelik. Üyelik statülerinin ayrıntıları bu link altında anlatılmıştır.
 • ZeytinPortali.com’da üyenin üyelik bedeli karşılığı Altın Üyelik statüsüne geçişi sırasında ZeytinPortali.com üyeden bir takım kredi kartı bilgileri ve fatura bilgileri talep edebilir. Altın Üye olunması durumunda, doldurulan formların eksiksiz doldurulması gerektiğini ve verilen bilgilerin hatalı ve noksan olmasından dolayı sorumluluğun üyede olduğunu, üye peşinen kabul eder.
 • ZeytinPortali.com’da Altın Üye olurken oluşabilecek aksaklıklardan, bankalarda yaşanabilecek problemlerden ZeytinPortali.com sorumlu değildir.
 • Altın üyeler üyelikten istifa ettikleri taktirde Altın Üyelikleriyle ilgili tüm haklarını kaybederler ve Karya SMD’den geri ödeme talebinde bulunamazlar.
 • Altın Üyelerin üyelikleri ZeytinPortali.com kurallarını ihlal ettikleri takdirde tıpkı standart üyeler gibi askıya alınabilir ya da iptal edilebilir. Askıya alınma durumunda gerekli düzenlemeleri yaptıkları takdirde üyeler üyelik haklarına kavuşurlar. Fakat askıya alınma süresi ile ilgili bir geri ödeme talebinde bulunamazlar. Üyeliği iptal edilen kullanıcı ise Altın Üyelikle ilgili tüm haklarını kaybeder.
 • ZeytinPortali.com’un Altın üyelerinin üyeliklerinin kesintiye uğramaması açısından, kredi kartı ile yapılan ödemelerde söz konusu üyelik periyodunun sonunda Altın Üyelik otomatik olarak yenilenir. Otomatik ödemeler, herhangi bir periyodun sonlanma tarihinden en az 3(üç) iş günü öncesinde olmak koşuluyla üye tarafından Profilim/Ayarlarım başlığı altında herhangi bir neden belirtmeksizin sonlandırabilir.
 • Satın alınan her Altın Üyelik için ZeytinPortali.com tarafından bir fatura kesilir. Bir yıllık Altın Üyelik alınması durumunda fatura ücretsiz olarak adrese posta yoluyla gönderilir. Bir yıldan daha kısa süreli Altın Üyelik kayıtlarında kesilen faturanın ZeytinPortali.com/ Karya SMD Ofisinden alınması üyenin sorumluluğundadır.
 • Üye verilerinin ZeytinPortali.com üyelerinin ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, ve başka durumlardan) dolayı gelebilecek sorunlardan ZeytinPortali.com sorumlu değildir.
 • ZeytinPortali.com üyeleri istedikleri zaman üyelikten çıkabilir. ZeytinPortali.com’da herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
 • ZeytinPortali.com yazarı, kişisel ZeytinPortali.com sayfasını kapatırsa, ve ya bazı nedenlerden sayfası kapatılırsa o güne kadar ürettiği içeriğin ZeytinPortali.com tarafından kullanım hakkı saklı kalacaktır.
 • Yazarı, yazmış olduğu yazılar ile ilgili olarak herhangi bir bedel talep etmeksizin, yazılarının Fikir ve Sanat Eserleri Hakkında Kanunun 21. 22. 23. 24. 25. maddelerinde düzenlenen mali haklarının herhangi bir süre ve yayın kısıtlaması olmaksızın ZeytinPortali.com'a devrettiğini, söz konusu yazılarının önceden izin almaya gerek olmaksızın, uygun gördüğü her yerde yayınlanmasına muvafakat ettiğini, bu hususun muvafakatname/yetki belgesi niteliğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu kapsamda ZeytinPortali.com, ZeytinPortali.com sitesinde yayınlanan her çeşit yazıyı, özgün eseri, yayınlayacağı kitap, dergi, gazete ve benzeri süreli ve süresiz yazılı basın araçlarında sanal ortamda ve radyo, televizyon dahil diğer bütün yayın mecralarında kullanma hakkına sahiptir.
 • ZeytinPortali.com kullanıcıları ve üyeleri, Zeytin Portalı Com web sitesini kullanmakla, site hakkında veya site ile ilgili bir ihtilafın çıkması halinde, bu ihtilafın kanunlar ihtilafı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca, İzmir Mahkemelerinin görev ve yer olarak yetkili olacağını da kabul etmiş olurlar.
 • ZeytinPortali.com kurallarına aykırı davranışları nedeniyle üyeliği iptal edilen bir kişi veya şirket aksi ZeytinPortali.com tarafından onaylanmadıkça tekrar ZeytinPortali.com’a üye olamaz. Kayıt yapması durumunda bu kayıt da herhangi bir uyarıya gerek görülmeksizin iptal edilir.
 • Ödeme yapılmış bir Altın Üyelik kaydının herhangi bir nedenle kullanıcı ya da ZeytinPortali.com tarafından iptali/sonlandırılması durumunda Karya SMD / ZeytinPortali.com tarafından ödeme yapılmaz.
 • Bu sayfalarda yer alan maddeler değişikliklerin bu sayfada yer alması şartıyla ZeytinPortali.com tarafından herhangi bir anda değiştirilebilir. Bu değişiklik yayınlandığı tarihten itibaren 3(üç) iş günü bitiminden sonra geçerli olur.

Fotoğraflarla ilgili olarak

 • Üyeler ve şirketler kendilerine ait bölümlere sadece kendi çektikleri veya çektirdikleri telif hakları kendilerine ait olan fotoğrafları ekleyebilirler. Başkalarına ait fotoğrafları yayınlamak için gerekli izinin alındığına dair yazının fotoğrafların altına eklenmesi ve ilgilinin adının mutlaka belirtilmesi gerekir.
 • Yüklenen fotoğraflar herhangi bir kurumu, kuruluşu, gerçek ya da tüzel kişiyi rencide edemez, hakaret ya da aşağılama içeremez. Porno ve müstehcen fotoğraflar yayınlanamaz.
 • Askerlikle ilgili fotoğraflar yayınlanamaz.
 • Fotoğraflarda yer alan kişi veya kişilerin, fotoğrafın çekildiğinden haberdar olması, fotoğrafının çekilmesine izin verilmiş olması ve pozunun/pozlarının yayımlanacağı bilgisine sahip olması gerekir.
 • Cep telefonu, webcam gibi düşük kaliteli fotoğraf çeken araçlarla çekilen fotoğraflar silinecektir.
 • Fotoğraflarla ilgili verilen bilgiler doğru olmalıdır. Yanlış bilgilendiren fotoğraflar tespit edilirse silinecektir.
 • Her şeye rağmen dikkatten kaçan yasa dışı durumlar oluşursa, ZeytinPortali.com olarak gerekli uyarıları yaptığımız için sorumluluk tamamen üyeye aittir. Gerekirse bilgileriniz ilgili mercilere bildirilecektir.

Güvenlik

 • ZeytinPortali.com güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır.
 • ZeytinPortali. com’da iletişim bilgileri hem online hem de offline durumundayken koruma altında bulunmaktadır. Kullanıcı ve müşteri bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. İletişim bilgilerinizi ancak sizin izin verdiğiniz bağlantılarınız izin verdiğiniz sürece görebilir.
 • Kendi güvenliğinizle ilgili olarak diğer üyelere göndereceğiniz mesajlarda asla kredi kartı numaranızı yazmayınız. ZeytinPortali.com gönderdiğiniz mesajlarla aktarılan bilgilerin alıcı tarafındaki güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
 • Gizliliğinizle ilgili olarak ZeytinPortali.com ZeytinPortali.com/Gizlilik Sözleşmesi sayfasındaki başlıkları güvence altına alır. Siz de işbu kullanım kuralları ve üyelik anlaşmasını okuyup kabul ettiğinizde ZeytinPortali.com Gizlilik Sözleşmesini de okuyup kabul etmiş sayılırsınız.

Son Bulma

ZeytinPortali.com’a üye olarak kabul etmiş sayılacağınız yukardaki kuralları içeren anlaşma, ZeytinPortali.com tarafından herhangi bir anda önceden uyarı yapılmaksızın bitirelebilir. Aynı şekilde siz de herhangi bir zamanda ZeytinPortali.com’u bilgilendirmeniz durumunda 24 saat içinde üyeliğiniz iptal edilecek ve bu sözleşme sonlandırılmış sayılacaktır. Son bulma durumunda, ZeytinPortali.com sayfalarına ve hizmetlerine erişme yetkiniz artık yoktur. Ücretli üyeliğin iptali durumda Karya SMD tarafından bir geri ödeme yapılmaz.


İçeride binlerce Zeytin Portalı üyesi sizi bekliyor! Bireysel üyelik ücretsiz ve sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli ×