Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

XI.XI Sonsuzluk Gourmet Extra Virgin Olive Oil, Zeytin Portalı'nda


Zeytin Portalı | 20 Şubat 2012 Pazartesi, 09:00
Kategori : Tesis Tanıtımı | Güncel

Sağlıklı beslenme, yeniden doğaya dönüş ve eskiye özlem felsefesinin hakimi olduğu dünyamızda, sağlıklı ve doğal ürünleri bulabilmenin sıkıntısı ve zorluğu ile aileye ait olan zeytinyağı atölyesini kurumsal bir yapıya dönüştüren Aslıhan Yıldırım ve Nazlıgül Ünal kardeşler, XI.XI Sonsuzluk Gourmet Extra Virgin Olive Oil ile taş baskı zeytinyağı üretimine yeni bir renk katıyorlar.
0 Yorum Bu yazı 121804 kere listelenmiştir.

XI.XI Sonsuzluk Gourmet Extra Virgin Olive Oil

Uzun yıllar pazarlama sektöründe faaliyet göstererek, stratejik iletişim, pazarlama projeleri ve marka konumlandırma alanlarında bilgi birikimi ve yetkinliğine sahip olan Aslıhan Yıldırım ve Nazlıgül Ünal sahibi oldukları As İletişim & Danışmanlık şirketi bünyesinde aileye ait olan zeytinyağı atölyesini kurumsal bir yapıya dönüştürerek markalaşma sürecini başlatmış ve piyasaya iki farklı nadide ürün sunmuşlardır.

Sağlıklı beslenme ve yeniden  doğaya dönüş  ve  eskiye özlem felsefesinin hakimi olduğu dünyamızda sağlıklı ve doğal ürünleri bulabilmenin sıkıntısı ve zorluğu ile bu işe başlayan kardeşler yaklaşık 6 yıllık bir araştırma sürecinden sonra hali hazırda olan atölyeyi günümüz üretim şartlarına göre düzenleyerek yeniden ve en sağlıklı doğal yöntemler  ile faaliyete geçirmişlerdir. Üretim ve marka sürecinde konunun uzmanlarıyla çalışıp, Isabella Llarsen Rodriguez ve Antonio Correale’nın danışmanlığında bilgierinden destek almışlardır.

.... 

XI.XI Sonsuzluk Gourmet Extra Virgin Olive Oil'e Zeytin Portalı olarak hoş geldiniz diyoruz, butik zeytinyağı üretimi konusunda göstermiş oldukları çaba için de teşekkür ediyoruz.

"XI.XI Sonsuzluk Gourmet Extra Virgin Olive Oil" » ZEYTİN PORTALI SAYFASI

XI.XI  

Bilim zeytin ağacının ne zaman oluştuğunu söyleyemese de mitoloji zeytinin var oluşuna kendince açıklık getirmiş ve Tanrı Athena tarafından yeryüzüne bir armağan olarak gönderildiğini rivayet etmiştir.

Gerçekte bu muhteşem ağaç "Yaradan" tarafından insanlığa gönderilmiş ve gönderilirken de içine şifa ve ölümsüzlük eklenmiştir.

Zeytin ağacı ölümsüzdür bu yüzden zeytin ve zeytin yağı insanlığa bahşedilen en güzel armağandır.

Ölümsüz olan zeytin ağacı doğru bir şekilde işlenirse vücudumuz için sağlık kaynağı olur.

İşte XI.XI Sonsuzluk Gurme ve X.X. Bütünlük buradan yola çıkılarak üretilmiştir.

 

SİĞİ KÖYÜ (Kumyaka)

Bursa’ya 30, Mudanya ise yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan 2200 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Kumyaka yani Rumca adıyla Siği köyünün kuruluşu, I.Prusyas zamanına dayanmaktadır. Tarihi dokusu, asırlık zeytin ağaçları, kesme taş kaplı sokakları, halen mevcut 3 büyük kilisesi ve eski Rum evleri ile görülmeye değer doğa harikası şirin bir sahil beldesidir.

Büyük kilisenin 780 tarihinde imparator Konstantin Porphyrogennetos tarafından inşa ettirildiği, 1448 yılında Konstantin Palaiologos devrinde tamir gördüğü ve 1819 yılında Sultan II.Mahmut’un izni ile tekrar restore edildiği bilinmektedir.

Kuruluşuna dair yerli halk arasında söylenen bir hikaye de mevcuttur. Bu hikayeye göre; Bursa’ya gitmek üzere İstanbul’dan hareket eden imparator Konstantin Porphyrogennetos, Siği yakınlarında fırtınaya tutulan gemisinden mahalli keşişler tarafından kurtarılmıştır. Buna çok memnun olan imparator bir müddet sonra şükran borcu olarak bu kiliseyi inşa ettirmiştir.

Geçimini çoğunlukla zeytincilikle sağlayan Siği köyü, asırlık zeytin ağaçlarına yaklaşık (300, 250 yıllık) ev sahipliği yapmaktadır. Köy meydanında bulunan asırlık çınar ağacı ise 150 yaşındadır. Sahile olan kıyısı nedeniyle yazları nüfusu artan beldede, köy muhtarlığının ve yerel halkın desteği ile deniz temizlenmiş, atık projesi yapılmış ve tertemiz bir plaja kavuşturulmuştur.

Zeytincilik de ise bölge, yemeklik ve yağlık zeytinde en iyi kalite ürünü verebilen bir toprak ve iklim kalitesine sahiptir. Bir rivayete göre İspanya’ya ilk zeytin fidesinin Siği köyünden gittiği bildirilir. Öyle ki İspanyollar bu bölgenin zeytinini o kadar beğenir ki imparatora bu bölgede Türkler’in zeytincilik yapmasını ve zeytinyağı elde ederek satmalarını engelletirler. Bundan dolayı bölgede bulunan birçok taş baskı sistemle zeytin yağı çıkaran atölye baskılara dayanamayıp kapanır. 1930 yılına kadar sadece birkaç yağhane kalır. Bu yıldan sonra ise sadece bir tane gerçek anlamda taş baskı yağhane işletme olarak devam eder ve o da ailenin özeni ile günümüze kadar tarihi ve nostaljik dokusunu koruyarak işlevini devam ettirir.

Siği köyü atmosferi, misafirperver halkı, tarihi ve turistik dokusu ile doğal film platosu olarak son yıllarda TV dizilerinin gözde çekim mekanı olmuştur.

YAĞHANE

1930'lu yıllarda aile büyüğümüz Kadri Ünal tarafından kurulan yağhane Marmara ve Türkiye'nin gerçek anlamda faaliyet gösteren sayılı "Taş Baskı" üretim sistemi üzerine kurulu işletmelerinden biridir. Eski bir Rum köyünde olmasından dolayı yağhanede kullanılan tüm sistem dönemin geleneksel ve otantik yapısını yansıtmaktadır.

2010 yılından itibaren kurumsal bir yapıya dönüştürülen yağhanemiz günümüz üretim şartlarına göre tarihi ve nostaljik dokusu aynen korunarak yeniden düzenlenmiştir.

Bugün hijyenik koşullarda çevre sağlığına ve Türk gıda kodeksi yemeklik zeytinyağı ve prina yağı tebliğine uygun olarak üretilerek XI.XI Sonsuzluk Gurme Naturel Sızma Zeytinyağı ve X.X. Bütünlük Naturel Sızma Zeytinyağı tüketicilerin beğenisine sunulmuştur.

Onbironbir ve Onon Ne İfade Ediyor? 

"Sayılar evrene hükmeder" diyen ünlü Yunanlı filozof Pisagor, Tanrı’nın sayıları özellikle bir semboller dizisi olarak ortaya koyduğunu ve bu nedenle sayıların her birinin karakterleri olan birer simge ve mana durumunda bulunduğunu belirtmiştir. 

Buna göre, 1 sayısı tektir, hiçbir benzeri olmayan , önsüz – sonsuz yaşamı simgeler. İlahi aklın simgesidir. Aynı zamanda yeryüzündeki insanında simgesidir. 2, sayısı ise evrende var olan dualiteyi gösterir. 3, ise yaşam skalasında doğumu ifade eder. 4, sonsuzluğun ve ölümsüzlüğün sembolüdür. 5, İnsanın ve üzerinde yaşadığı dünyanın simgesidir. 6, evrenin altı yönünü , kuzey, güney, doğu ve batı ile aşağıyı ve yukarıyı simgeler. 7, evrende her şeyin bir armoni içinde yer aldığının simgesidir. Müzik bilimi 7 nota üzerine kurulmuştur. Ve 10 rakamı ilk dört sayının toplamından oluşur ve mükemmelliğin evrendeki ahengin ve bütünlüğün simgesidir. 

11.11 Sonsuzluğu temsil etmektedir,  zeytin ağacı yeryüzündeki tek ölümsüz ağaçtır sonsuzdur.  10.10 ise Mükemmelliğin Bütünlüğünü ifade eder.

İşte bizde yağlarımıza isim verirken buradan yola çıkarak  ilham aldık, "hiçbir benzeri olmayan,  sonsuz  yaşam XI.XI" ve "Evrenin  mükemmel bütünlüğü  X.X .." Facebook'ta Desteğinizi Bekliyoruz!

Detaylı Arama

Yorumlar

Yorum Ekle
 
Henüz bir yorum yapılmamış!


Tanıtılan Ürünlerden Seçmeler :


Popüler Etiketler


ZEYTİN PORTALI


Zeytin Portal��'ndaki yeni yazılar e-posta adresinize gelsin ister misiniz? Üye Olun yeni yazıları size gönderelim! ×