Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

ABD Tarım Bakanlığı Kayıtlarına Göre Türkiye'de Zeytinyağı Üretim, Tedarik ve Dağıtım Verileri


Zeytin Portalı | 5 Mayıs 2011 Perşembe, 14:50

ABD Tarım Bakanlığı'na(USDA) bağlı Yurtdışı Tarım Hizmetleri (Foreign Agricultural Service), düzenli olarak Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelerin üretim-tüketim ve dağıtım verilerini güncellediği bir veritabanını bünyesinde barındırmakta. Biz de Zeytin Portalı olarak, bu veritabanından ülkemizin zeytinyağı üretim-tedarik ve dağıtım ile ilgili 1964-2010 yıllarını kapsayan verilerinden bir derleme hazırladık.
0 Yorum Bu yazı 29541 kere listelenmiştir.

ABD Tarım Bakanlığı (US Department of Agriculture), ABD'deki tarımsal verilerin dışında, bir çok araştırma, veri ve istatistiklerle diğer ülkelerin de tarımsal veritabanını bünyesinde bulunduran çok kapsamlı bir kurum olup dünyadaki tarımsal faaliyetlerin bir çoğuna da yön vermektedir.

Tarım Bakanlığı'na (USDA) bağlı Yurtdışı Tarım Hizmetleri (Foreign Agricultural Service), düzenli olarak Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelerin üretim-tedarik ve dağıtım verilerinin güncellendiği geniş bir veritabanına sahiptir. Biz de Zeytin Portalı olarak, bu veritabanından ülkemizin zeytinyağı üretim-tedarik ve dağıtım ile ilgili 1964-2010 yıllarını kapsayan verilerinden bir derleme hazırladık.

Zeytinyağı Üretim Verileri (1964-2010)

Resmi kurum-kuruluş ya da sivil toplum örgütleri tarafından yıllara göre zeytinyağı rekoltemizle ilgili bir çok tahmin ve kesinleşmiş verileri zaman zaman açıklamaktalar. ABD Tarım Bakanlığı Yurtdışı Tarım Hizmetleri birimi kayıtlarına göre 1964'ten beri gerçekleşen zeytinyağı rekoltemizin grafiği aşağıdaki gibi olup, grafiği tıklayarak büyütülmüş halini görüntüleyebilirsiniz.


Grafik-1
 

Zeytinyağı İç Tüketim Verileri (1964-2010)


Bu yazının tamamını okumak için Zeytin Portalı'na üye olmanız gerekmektedir. Üyeyseniz aşağıdaki üye girişi bölümünden kullanıcı adı ve parolanızla giriş yapabilirsiniz. Üye değilseniz, "Yeni Üye Olmak İstiyorum"'a tıklayarak ücretsiz bireysel üye olabilirsiniz.
Zeytin Portalı Üyesi misiniz?

Üye Girişi

Kullanıcı Adı :  
Parola :  
» Parolamı Unuttum
 

Facebook'ta Desteğinizi Bekliyoruz!

Detaylı Arama

Yorumlar

Yorum Ekle
 
Henüz bir yorum yapılmamış!


Tanıtılan Ürünlerden Seçmeler :


Popüler Etiketler


ZEYTİN PORTALI


Zeytin Portalı'ndaki yeni yazılar e-posta adresinize gelsin ister misiniz? Üye Olun yeni yazıları size gönderelim! ×