Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Okur Mektubu: İtalyan Zeytincilerin Didim Gezisi ve Yol Haritamız - Bölüm 2


Zeytin Portalı | 26 Nisan 2011 Salı, 08:34

Bekir İşlek, yazının ikinci bölümünde ziyaretle ilgili detayları anlatmaya devam ediyor: "İtalya’ya yaptığımız birinci gezide Karasu Meselesi'nin nasıl çözüldüğünü pek çok kişiye sormuş ve Bay Lupi ile karşılaşana kadar doyurucu bir cevap alamamıştım. Bilgi sahibi olduğunu zannettiğim Lupi’ye taciz derecesinde sorular sormuştum. İkinci gezide Bay Lupi bizi bir üniversitenin akademisyenleriyle tanıştırdı."...
0 Yorum Bu yazı 137958 kere listelenmiştir.

Yazının 1. Bölümü: Okur Mektubu: İtalyan Zeytincilerin Didim Gezisi ve Yol Haritamız - Bölüm 1

Karasu Problemine Çözüm

İtalya’ya yaptığımız birinci gezide Karasu Meselesi'nin nasıl çözüldüğünü pek çok kişiye sormuş ve Bay Lupi ile karşılaşana kadar doyurucu bir cevap alamamıştım. Bilgi sahibi olduğunu zannettiğim Lupi’ye taciz derecesinde sorular sormuştum. İkinci gezide Bay Lupi bizi bir üniversitenin akademisyenleriyle tanıştırdı. Akademisyenler bize henüz proje aşamasında olan çalışmalarını anlattılar. Broşürler verdiler.

Sonra Ege Üniversitesi Kimya Profesörü Erdinç Hoca ile tanışınca onun karasu hakkındaki çalışmaları ve Bayındır’da kurdukları arıtma tesisi hakkında bilgi sahibi olmuştum. Erdinç Hoca, İtalyan misafirlere bir sunum yapması hakkındaki teklifimi memnuniyetle kabul etti. Didim’e gelerek misafirlerimize çalışmaları ve tesis hakkında bilgiler verdi.

Bay Lupi de bana İtalyanca ve İngilizce olarak hazırlanmış bir kitapçık vererek bir karasu arıtma sistemini anlattı. Modüler olduğunu, sadece bir işletme için kurulup büyütülebileceğini, ayrıntıları ve fiyatını Mayıs ayında İtalya’ya gittiğimizde üretici firma ile görüşebileceğimi söyledi.


Bu yazının tamamını okumak için Zeytin Portalı'na üye olmanız gerekmektedir. Üyeyseniz aşağıdaki üye girişi bölümünden kullanıcı adı ve parolanızla giriş yapabilirsiniz. Üye değilseniz, "Yeni Üye Olmak İstiyorum"'a tıklayarak ücretsiz bireysel üye olabilirsiniz.
Zeytin Portalı Üyesi misiniz?

Üye Girişi

Kullanıcı Adı :  
Parola :  
» Parolamı Unuttum
 

Facebook'ta Desteğinizi Bekliyoruz!

Detaylı Arama

Yorumlar

Yorum Ekle
 
Henüz bir yorum yapılmamış!


Tanıtılan Ürünlerden Seçmeler :


Popüler Etiketler


ZEYTİN PORTALI


Zeytin Portalı'ndaki yeni yazılar e-posta adresinize gelsin ister misiniz? Üye Olun yeni yazıları size gönderelim! ×