Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Okur Mektubu: Akdeniz Ülkeleri Gıda Fuarı İzlenimleri


Zeytin Portalı | 23 Mart 2011 Çarşamba, 16:23

Aydın Didim ilçesinden zeytin üreticisi Bekir İşlek, katılmış olduğu 19-22 Şubat 2011 tarihleri arasında İtalya'nın Rimini şehrinde düzenlenen Akdeniz Ülkeleri Gıda Fuarı izlenimlerini bizlerle paylaştı.
0 Yorum Bu yazı 91680 kere listelenmiştir.

İtalya’ya ilk gezimizi 17- 24 Ekim 2010 tarihlerinde, zeytin ve zeytinyağı hakkında incelemelerde bulunmak amacıyla yapmıştık. Gezi çok öğretici ve yararlı geçmişti. Gezi sırasında, İtalya Zeytinyağı Birlikleri ve Akdeniz Zeytinyağı Ülke Birlikleri başkanlığını da yapan Enrico Lupi tarafından, 19-22 Şubat 2011 günleri İtalya’nın Rimini şehrinde yapılacak Akdeniz Ülkeleri Gıda Fuarına davet edilmiştik.

Fuara, Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Tercüman Ayhan Kara ve ben katıldık. Bu gezi de ilki gibi çok verimli ve yararlı geçti. Pek çok gıdanın ve araç gerecin sergilendiği fuarda en çok zeytinyağı bölümüyle ilgilendik. Gezici zeytinyağı sıkma fabrikası ile zeytin ağacını sarmalayıp şemsiyesini açarak zeytin toplayan makineleri de fuarda görme fırsatı yakaladık. Önceki gezimizde kısmen gördüğümüz zeytinyağı ürünleri en güzel ambalaj ve sunumlarıyla bu fuarda sergileniyordu. Tamamı cam olan şişeler, tasarımları ve muntazam kapakları ile göz kamaştırıyorlardı.


Rimini, İtalya'nın Emilia-Romagna bölgesinde Adriyatik Denizi kıyısında yer almaktadır

Rimini, Didim gibi bir sahil ve turizm kenti. Bu benzerlik bize pek çok çağrışımı bir arada getirdi. Didim, Bay Lupi’nin sözünü ettiği zeytin ve turizm kasabalarından biri olabilirdi.


Bu yazının tamamını okumak için Zeytin Portalı'na üye olmanız gerekmektedir. Üyeyseniz aşağıdaki üye girişi bölümünden kullanıcı adı ve parolanızla giriş yapabilirsiniz. Üye değilseniz, "Yeni Üye Olmak İstiyorum"'a tıklayarak ücretsiz bireysel üye olabilirsiniz.
Zeytin Portalı Üyesi misiniz?

Üye Girişi

Kullanıcı Adı :  
Parola :  
» Parolamı Unuttum
 

Facebook'ta Desteğinizi Bekliyoruz!

Detaylı Arama

Yorumlar

Yorum Ekle
 
Henüz bir yorum yapılmamış!


Tanıtılan Ürünlerden Seçmeler :


Popüler Etiketler


ZEYTİN PORTALI


Zeytin Portalı'ndaki yeni yazılar e-posta adresinize gelsin ister misiniz? Üye Olun yeni yazıları size gönderelim! ×