Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Korkut Yağ Sabun Sanayi, Zengin Zeytinyağı Sabunu Çeşitleriyle Zeytin Portalı'nda


Zeytin Portalı | 5 Mayıs 2010 Çarşamba, 10:59

1920'lerde dedeleri Emin Efendi'nin Edremit'te Horozlu Fabrika'da zeytinyağı sabunu üreterek başladığı yolculuğu bugün, ABD, Kanada, Çin, Almanya ve Japonya'nın da aralarında bulunduğu bir çok ülkeye ihracat yaparak devam ettiren Korkut Yağ Sabun Sanayi, kendilerini sabun ya da zeytinyağlı sabun değil, sadece ve sadece "zeytinyağı sabunu" üretmeye adamış bir işletme... Zengin zeytinyağı sabunlarını Zeytin Portalı'nda sizlere ulaştıracak olan Korkut Sabun Sanayi'ne hoş geldiniz diyoruz.
0 Yorum Bu yazı 57116 kere listelenmiştir.

KORKUT YAĞ SABUN SANAYİ

1920'lerde dedeleri Emin Efendi'nin Edremit'te Horozlu Fabrika'da zeytinyağı sabunu üreterek başladığı yolculuğu bugün, ABD, Kanada, Çin, Almanya ve Japonya'nın da aralarında bulunduğu bir çok ülkeye ihracat yaparak devam ettiren Korkut Yağ Sabun Sanayi, kendilerini sabun ya da zeytinyağlı sabun değil, sadece ve sadece "zeytinyağı sabunu" üretmeye adamış bir işletme... Zengin zeytinyağı sabunlarını Zeytin Portalı'nda sizlere ulaştıracak olan Korkut Sabun Sanayi'ne Zeytin Portalı olarak hoş geldiniz diyoruz.

"KORKUT YAĞ SABUN SANAYİ" » ZEYTİN PORTALI SAYFASI

Kurucuları Korkut'u Anlatıyor

Dedemiz Emin Efendi, 1920'lerde zeytinyağı fabrikası kurmak için girişimlerde bulunmuş ve Horozlu Fabrikayı kurmuştur. Edremit'te 300 yıldır yerleşik bir ailenin ferdi olan Emin Efendi, Horozlu Fabrika'da Zeytinyağı sabunu da üretmeye başlar. İlk reçetelerimiz, bu fabrikanın yetişmiş deneyimli ustalarının zeytinyağu sabunu reçeteleridir. Bu reçeteler günümüzün teknolojisi ve bilgi birikimiyle modernize edilmiş, çağdaş, uluslar arası standartta, ihracata uygun duruma getirilmiştir.

Sabun üretiminde sadece zeytinyağı kullanıp preslemek, belli bir deneyim ve özel ekipman gerektirmektedir. Bu ekipmanlar tecrübelerle geliştirilip özel olarak imal edilmişlerdir. 

Zeytinyağı sabunu, modern kontinü sabun fabrikasyonuna uygun değildir. Özen, tecrübe ve sabır gerektirir. Sadece Edremit zeytinyağı kullanılarak, özel formülasyonla imal edilen sabun, analizleri yapılıp uluslararası standarta uygunluğu test edildikten sonra kazandan alınır.

...

Bugün yurt dışında büyük rağbet gören ürünler, aslında zeytinyağı sabunun hak ettiği yerdir. 

Zeytinyağı Sabunu Çeşitlerinden: Sakızlı Gibi
 
Korkut, Farklı Koku ve Ambalajlarda Zeytinyağı Sabunu Üretimi Yapıyor


Facebook'ta Desteğinizi Bekliyoruz!

Detaylı Arama

Yorumlar

Yorum Ekle
 
Henüz bir yorum yapılmamış!


Tanıtılan Ürünlerden Seçmeler :


Popüler Etiketler


ZEYTİN PORTALI


Zeytin Portalı'ndaki yeni yazılar e-posta adresinize gelsin ister misiniz? Üye Olun yeni yazıları size gönderelim! ×