Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Milas'ta Büyük Mutluluk


Nevzat Çağlar Tüfekçi | 1 Temmuz 2009 Çarşamba, 10:58
Kategori : Güncel

Osman Menteşe'nin Monde Selection'da aldığı ödül, bugüne kadar, hep dökme ve rafinerilik yağ olarak değerlendirilen, Memecik türü zeytinlerden elde edilen Milas Zeytinyağlarının imajını düzeltme anlamında önemli bir gelişme olmuştur. Menteşe'nin uluslararası nitelikli ve Milaslılar için manevi değeri ve anlamı çok büyük olan bu ödül; Milas'ta çok büyük mutluluk yarattı.
0 Yorum Bu yazı 24617 kere listelenmiştir.

Milaslı Zeytin ve zeytinyağı üreticisi sayın Ali Osman Menteşe, Belçika kökenli "Monde Selection" isimli kalite değerlendirme kuruluşunun düzenlediği uluslararası ölçekli bir değerlendirmede, gıda alanında, "Menteşe Som" markalı zeytinyağıyla gümüş madalya kazanmıştı.

Sayın Menteşe'nin bu ödülü, bugüne kadar, hep dökme ve rafinerilik yağ olarak değerlendirilen, Memecik türü zeytinlerden elde edilen Milas Zeytinyağlarının imajını düzeltme anlamında önemli bir gelişme olmuştur. Sayın Menteşe'nin uluslararası nitelikli ve biz Milaslılar için manevi değeri ve anlamı çok büyük olan bu ödül; Milas'ta çok büyük mutluluk yarattı.

Bu anlamlılığın bir ifadesi olarak, Milas Belediye Başkanı sayın Muhammet Tokat, 29 Haziran'da toplanan ve yasa gereği oluşturulması gereken ve Milas'taki tüm sivil kuruluş temsilcilerinin katıldığı "Milas Kent Konseyi"nin huzurunda, Sayın Ali Osman Menteşe ve eşi Sitare Menteşe'ye bir plaket verdi.Bu durum, bu tablo, Milas'ın, üretici ve yaratıcı yeteneklerine/dehalarına sahip çıkmaya başladığının bir ifadesi ve ilk adımıdır. Bu anlamda, Milas'ın yüzünü güldürdüğü, ulusal ve uluslararası alanda Milas'ın adını duyurduğu, Milas zeytinyağlarının imajını düzelttiği ve yükselttiği için  bir Milaslı ve bir zeytindostu olarak kendisine çok teşekkür ediyorum.

Selam olsun yaptığı işin hakkını verenlere, selam olsun yaptığı kaliteli işle ilçesinin adını duyuranlara, selam olsun uyguladığı bilimsel yöntem ve tekniklerle sektörünün ve yöre ekonomisinin gelişmesine katkı sunanlara...

Nevzat Çağlar Tüfekçi

Araştırmacı-YazarFacebook'ta Desteğinizi Bekliyoruz!

Detaylı Arama

Yorumlar

Yorum Ekle
 
Henüz bir yorum yapılmamış!


Tanıtılan Ürünlerden Seçmeler :


Popüler Etiketler


ZEYTİN PORTALI


Zeytin Portalı'ndaki yeni yazılar e-posta adresinize gelsin ister misiniz? Üye Olun yeni yazıları size gönderelim! ×