Son Gezdiğiniz Ürünler:
Alışveriş Sepetim (boş)

Hakkımızda


Hakkımızda

Sevgili Zeytin Portalı Kullanıcıları,

Karya SMD Bilişim İnşaat Tarım Ltd Şti'nin internet sitelerinden biri olan bu portalı, uzun araştırmalardan sonra kurduk.

Hedefimiz, zeytin ve zeytin yağıyla ilgilenenlerin buluştuğu bir ortam yaratmak.

Zeytin ve zeytinyağı kültürü ile büyümüş nesillerin devamı olarak, bu sahada bir şeylerin eksik olduğunu biliyoruz. Saha çalışmalarımız sırasında, toplumun tüm kesimleriyle fikir alışverişinde bulunduk. Görüşmelerimiz ve araştırmalarımız sırasında zeytin tarımı ile uğraşanların, kendi ailelerimiz dâhil, çok iyi örgütlenemediğini gördük.

Atalarımız, 1940'larda İtalya'dan getirttikleri makinelerle Datça'nın en iyi yağhanelerinden birini kurmuşlar. Yağhane, 80'li yılların ortalarına kadar 40 yılı aşkın süre bölge zeytincisine hizmet vermiş.

Çok hızlı değişimlerin yaşandığı günümüz dünyasında, örgütlenmenin ve iletişimin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Günümüzde ürünlerin en iyi tanıtımı interneti kullanmaktan geçiyor. İnternetten maksimum yararı sağlamak için, etkin platformlar oluşturmak gerekir. Buralarda insanlar ürünlerini kolayca ve topluca tanıtabilir. Ürün araştırıcıları, pazarlamacılar buralara çok sık olarak uğrarlar. Yine bu platformlarda buluşarak, bilgi alışverişinde bulunmak, görüşleri belirtmek, iletişime geçmek, topluca hareket etmek çok daha kolaydır. Biz de bu bilinçle yola çıkarak Zeytin Portalı'nı kurduk.

Her işte olduğu gibi bu işinde bir çekirdek kadrosu var. Aile büyüklerimiz yılladır yarı profesyonel de olsa zeytincilikle uğraşıyor. Annemizin babası, dedemiz, Datça'da 1940 larda, zamanının en iyi yağhanelerinden birini kurarak, kendi çapında sanayici olmuş. Zeytinyağı ticareti ile uğraşmış. Sonraki nesil yağhane işinde rekabet edememiş zamana ve teknolojiye yenik düşmüşler, fakat zeytin tarımı ile uğraşmaktan vazgeçmemişler.

Yeni nesiller olarak, Muğla'da damla sulama alt yapılı modern zeytin bahçelerimizde üretim yapıyoruz.

Babamızın babası, dedemiz ve çocukları (babamız ve halalarımız) son yıllarda Muğla'da damla sulama alt yapılı modern zeytin bahçeleri oluşturdular. Son nesil olarak bizler de teknik anlamda bu yatırımlara büyük destek veriyoruz.

Son nesilin üyelerinden olan, bizler Türkiye'nin en iyi okullarında ve üniversitelerinde eğitim gördük. İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu ben Serkan Utku Öztürk ve yine Atatürk Fen Lisesi mezunu, aynı üniversitenin İnşaat Mühendisliği bölümünü bitiren kardeşim Mehmet Önder Öztürk yüreğimizi ve emeğimizi ortaya koyarak bu portalı yarattık.

İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu mühendisler olarak, bilgi ve tecrübemizi bu portalda birleştirdik.

Benim liderliğimdeki yazılım ekibimiz gecesini gündüzüne katarak yüzbinlerce satır koddan oluşan portalın ilk beta sürümünü çıkardık.

Kardeşim ve iş ortağım Mehmet Önder ve ekibi de günlerce portalı test ederek, aksayan yönlerini saptayıp, sorunları en aza indirmede bize yardımcı oldular.

Umudumuz zeytine gönül veren üyelerimizin ve ziyaretçilerimizin portalımızdan en iyi şekilde yararlanması ve kazançlarına kazanç katmasıdır.

Saygılarımızla,

Kurucu Ortaklar
Serkan Utku Öztürk
Mehmet Önder Öztürk


İçeride binlerce Zeytin Portalı üyesi sizi bekliyor! Bireysel üyelik ücretsiz ve sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli ×